Öyle Bir Zaman Gelecek Ki..

ÖYLE BİR ZAMAN GELECEK Kİ…

İnsanları her zaman doğruya ve iyiliğe sevk eden, bir televizyon ekranında seyreder gibi gelecekten haber veren ve ümmetinin sui-akıbetinden tir tir titreyen, yanıltmayan rehberimiz Hz. Muhammed (SAV) geleceğimize ışık tutmaya devam ediyor. Ve kıyamet kopuncaya kadar da tutmaya devam edecek.

Peygamberimiz insanlığın anarşiye, kargaşaya girmemesi için her zaman ikazlarda bulunmuştur.

Belki de bunların içinde en önemlisi ve inanan insanlar için büyük felaket olarak nitelendirilecek hadisi şudur. “Öyle bir zaman gelecek ki doğru söyleyenler yalanlanacak, yalancılar ise doğrulanacak. Güvenilir kimseler hain sayılacak, hainlere güvenilecek

Böyle bir durum olabilir mi? İmkansız mı? Hayır. Peygamberimiz buyurduysa elbette öyle bir zaman gelecektir. Böyle bir zaman gelmiş midir, gelmemiş midir diye düşünmek gerekir. Böyle bir devir yaşanmadıysa yaşanacaktır.

Böyle bir devir nasıl yaşanabilir? Güvenilir insanlar hain sayılıp hainlere nasıl güvenilir? Doğru söylediğiniz zaman yalanlanacaksınız, yalancılar ise baş tacı edilecek. Bu nasıl olacak?

Hadisten anladığımız her şeyin birbirine karıştığı, Siyah’ın Beyaz, Beyaz’ın Siyah gösterildiği bir devir yaşanacak. Bu ise ancak bu teknolojik çağda medya araçları kullanılarak mümkün olabilecektir. Hitler’in Propaganda Bakanı Joseph Goebbels‘in siyasi tavsiyeleri ve ilkeleri ile ancak mümkün olabilecektir.

Ne demişti Goebbels; “bana vicdansız bir medya verin, size bilinçsiz bir halk sunayım”. Sonuna kadar doğru bir söz.

Peygamberimiz’in işaret ettiği devir yada toplum ancak bilinçsiz yada ekseriyetinin cahil olduğu halk yığınları içinde olur. Çünkü okumazlar, anlamazlar, anlamak istemezler, muhakeme etmezler, araştırmazlar. Çünkü onlar Goebbels taktikleri ile düşünme kabiliyetleri elinden alınmış, düşünmeyen, sadece alkışlayan bir halk yığınlarıdır.

Okusaydı bilecekti, bilseydi sorgulayacaktı, sorgulasaydı fikir sahibi olacaktı, fikir sahibi olsaydı gerçeği görecekti. 

Hadis’in bu büyük felakete bakan yönü bence çok daha önemli. Bu büyük felaket de; çok ama çok büyük bir kitlenin, okumamamın, araştırmamanın bedelini öbür dünyada görecekleri gerçeğidir. 

KAYNAK: GÜLLÜ HUKUK OFİSİ – https://avibrahimgullu.com/oyle-bir-zaman-gelecek-ki/

0 Paylaşımlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*