Hayvan (Kedi / Köpek vs) Sahiplendirme Sözleşmesi

HAYVAN (KEDİ/KÖPEK VS) SAHİPLENDİRME SÖZLEŞMESİ

TARİH:                   

SAHİPLENEN KİŞİNİN

ADI SOYADI            :

DOĞUM TARİHİ    :

TC NO                         :

EV ADRESİ               :

CEP                              :

EDİNMEYE İLİŞKİN SORULAR:

1-Şu anda bakmakta olduğunuz hayvan (kedi-köpek vs) var mı? Daha önce baktığınız hayvanınız oldu mu? Varsa kaç tane?

2-Havyanı (kedi-Köpek vs) başkasına verdiyseniz sebebi nedir?

3-Bizden sahiplendiğiniz hayvanı (kedi-köpek vs) evde mi işyerinde mi bakacaksınız?

4-Edindiğiniz hayvan (kedi-köpek vs) evde mi? Bahçede mi bakılacak?

5-Bahçede yaşayacak ise nerede kalacak, bağlı mı serbest mi olacak? Koşulları nelerdir? Bahçe kaç metre kare, çiti var mı? Kulübe nasıl?

6- Edindiğiniz hayvanı (kedi-köpek vs) tatile gittiğinizde yanınızda götürecek misiniz? Yanınızda götüremeyecekseniz kim bakacak?

7- Edindiğiniz hayvanı (kedi-köpek vs) dövüş, deney, yarışma gibi zarar görecek şekilde kullanmamayı kabul ve taahhüt ediyor musunuz? Bu konudaki görüşünüz nedir?

8- Edindiğiniz hayvanı (kedi-köpek vs) hastalık halinde tedavi ettirmeyi kabul ve taahhüt ediyor musunuz?

9- Edindiğiniz hayvan (kedi-köpek vs) her ne sebeple olursa olsun fiziksel veya psikolojik zarara uğramaması için gerekli önlemleri almayı, onları eğitmeyi kabul ediyor musunuz?

10- Edindiğiniz hayvanı (kedi-köpek vs) günde en az iki defa beslemeyi, 24 saatte bir değişecek şekilde su vermeyi kabul ediyor musunuz?

11- Edindiğiniz hayvanı (kedi-köpek vs) hiç bir şekilde para, mal veya hediye olarak bir başkasına vermeyeceğinizi kabul ediyor musunuz?

12- Edindiğiniz hayvanı (kedi-köpek vs) bakamamak veya bir başka sebeple geri vermeyi veya elinizden çıkarmayı düşünmeniz veya buna mecbur kalmanız halinde ilk önce bizi aramayı kabul ediyor musunuz?

13- Edindiğiniz hayvanı (kedi-köpek vs), bizim önceden haber vermek şartıyla yılda en az iki kere ziyaret gelip yaşadığı şartları görmemize muvafakat etmeyi kabul ediyor musunuz?

14- Edindiğiniz hayvanı (kedi-köpek vs) gerekli aşılarını yaptırmayı, ergenliğe geldiğinde kısırlaştırmayı kabul ediyor musunuz?

Yukarıdaki tüm sorulara doğru yanıt verdiğimi, herhangi bir değişiklik olduğunda size haber vermeyi kabul ve taahhüt ediyorum. Aksi takdirde 5199 sayılı hakkımda kanuni işlem yapılacağının farkındayım. Sahiplenilen hayvanın satış yada üretimini yaptığım veya hayvanın kaybına sebep olduğum (Sokağa atmak, başkasına habersiz vermek, yok etmek vb.) ve bunun ispatlanması halinde 10.000 TL tazminat ödemeyi, ayrıca yukarıda taahhüt ettiğim şartların ihlali halinde edindiğim hayvanı benden geri alacaklarını, Çevre ve Hayvan Dostları Derneğinin (ÇEHAYDER) sözleşmeye müdahil olduğunu ve hayvan edindirenin aynı haklara sahip olduğunu,  edindiğim hayvanı benden geri alacaklarını kabul ediyorum.

   HAYVANI EDİNDİREN                                                  HAYVANI EDİNEN 

                                                             ONAY

                                                          ÇEHAYDER

Kaynak: https://cehayder.org/hayvan-kedi-kopek-vs-sahiplendirme-sozlesmesi/

0 Paylaşımlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*